Bez względu na to ile chcesz zapłacić za hosting, tj. czy Twój budżet jest niewielki, albo masz nieograniczone zasoby finansowe, prawdopodobnie będziemy w stanie znaleźć dobrego dostawcę. Ogólnie rzecz biorąc, ceny hostingu mogą wynosić od 1 USD miesięcznie do 500 USD miesięcznie.

Chociaż prawie każdy dostawca usług hostingowych sprzedaje swoje usługi w rozliczeniu miesięcznym, większość z nich oferuje zniżki dla klientów, którzy subskrybują przez dłuższy czas. Im dłuższy okres czasu użytkowania danego hostingu, tym większy otrzymasz rabat. . Niektóre rabaty pojawiają się już po trzech miesiącach, a największe oszczędności uzyskasz z reguły  zgadzając się na trzyletni plan.

Wspólne plany hostingowe są najbardziej przystępne, zazwyczaj kosztują $ 5 lub mniej każdego miesiąca.

promocje

Właściciele witryn szukający serwerów dedykowanych mogą jednak oczekiwać, że zapłacą nieco więcej. Dedykowane plany hostingowe zwykle zaczynają się od ceny 75 USD miesięcznie dla podstawowego serwera.

Jaką taryfę hostingową powinienem wybrać?

Przy tak wielu dostawcach usług hostingowych i usługach do wyboru, wybór konkretnego planu może nie być łatwy. Określenie odpowiednich usług hostingowych zależy w dużej mierze od tego, ile ruchu spodziewasz się przyciągnąć do swojej witryny.

Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, prawdopodobnie będziesz chciał znaleźć współdzielony plan hostingowy. Większość indywidualnych programistów, blogerów i profesjonalistów nie potrzebuje dużej mocy serwera więc oferta dla nich na pewno będzie mniej kosztować.

Przy próbie wyboru między hostami porównaj dostawców w oparciu o tzw. Gwarancję uptime i szybkość działania supportu.

Zwróć uwagę na funkcje wpływające na dostępne miejsce na serwerze, tzn. ile jest w stanie zmieścić domen lub stron internetowych. Ważnym elementem przy weryfikacji oferty jest informacja o tym czy host oferuje bezpłatne transfery lub kopie zapasowe. W przeważającej części hosty będą oferować odpowiednie przechowywanie, przepustowość i pamięć.

Jakie rodzaje płatności akceptują dostawcy usług hostingowych?

Zdecydowana większość dostawców akceptuje karty kredytowe, ale wielu również chętnie przyjmuje płatności z usług takich jak PayPal. Niewielu dostawców zaakceptuje czeki, przelewy pieniężne lub przelewy bankowe. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że jest to rzadkością w przypadku hostingu doładować swoje konto po otrzymaniu wpłaty gotówkowej.

Jakie rodzaje płatności akceptują dostawcy usług hostingowych?

Czy Miesięczne rozliczenia są dostępne?

Większość dostawców reklamuje swoje usługi pod względem miesięcznych cen, ale w rzeczywistości większość zastosuje tę taryfę i wystawi faktury klientom za cały rok. Niektórzy dostawcy oferują miesięczne plany, ale bądź gotów zapłacić trochę więcej za ten przywilej.

Miesięczne Fakturowanie jest bardziej powszechną praktyką w VPS, planach hostingowych w chmurze lub dedykowanych ze względu na skalowalną pamięć, pamięć masową i przepustowość zasobów.

Jak działa wycena domen?

W szczególności, na poziomie współdzielonego hostingu, wielu dostawców usług hostingowych zapewnia bezpłatną rejestrację domeny (lub przeniesienie domeny), gdy nowy klient kupuje plan taryfowy. Jednak rejestracja nazw domen musi być odnawiana co roku, a świadczenie zwykle dotyczy tylko pierwszego roku. Kilka wybranych hostów, w tym HostPapa, WebHostingHub i 1&1, pokrywa opłatę za nazwę domeny przez cały okres obowiązywania konta.

Ta sama opłata zostanie odjęta od wszelkich refundacji, o które poprosisz dostawców.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here