Mówiąc najprościej, prywatność domeny chroni Twoje dane osobowe, utrzymując je poza publiczną bazą danych. Globalna organizacja odpowiedzialna za kontrolę własności nazw domen wymaga, aby każda rejestracja była powiązana z nazwą, adresem do korespondencji, numerem telefonu i adresem e-mail. Dane te są kompilowane do bazy danych WHOIS, którą każdy może przeszukiwać i wydobywać w celu uzyskania informacji.

Prywatność domeny to prawie zawsze dodatkowa usługa, Zwykle kosztująca od 10 do 15 USD rocznie za domenę, która zastępuje Twoje dane osobowe informacjami kontaktowymi od dostawcy hostingu lub ich partnera rejestracji domeny. W ten sposób nie będziesz kontaktować się ze spamerami i bezpośrednimi marketingowcami, a także atakować złodziei tożsamości i innych napastników.

screenshot 1

Co to jest gwarancja bezawaryjnej pracy i czy jest ona warta dodatkowych kosztów?

Uptime, który jest w istocie kolejnym słowem dla niezawodności lub dostępności, jest zarówno krytycznym, jak i jednym z najmniej niepokojących elementów, aby większość ludzi znalazła nowy plan hostingowy.

Gwarancje Uptime są zasadniczo obietnicą, że twój dostawca usług hostingowych upewni się, że infrastruktura obsługująca Twoją witrynę lub aplikację działa prawidłowo i udostępnia Twoje treści online przez określony czas. Jest to szczególnie ważne w przypadku witryn biznesowych i sklepów internetowych, ponieważ czas jest bezpośrednio równoznaczny z przychodami i pozytywnymi relacjami z klientami.

Gwarancje uptime są zawarte w umowach hostingowych, technicznie bez dodatkowych opłat. Dostawcy usług hostingowych wykorzystują Gwarancje uptime jako funkcję marketingową, aby przyciągnąć nowych klientów. Jednak plany z lepszymi gwarancjami uptime zwykle kosztują nieco więcej niż te, które mają średnią branżową 99,9% lub niższą.

Oczywiście, 100% aptime jest idealnym rozwiązaniem, ale niewielu gospodarzy może to zrobić bez ładowania rąk i nóg. Wskaźnik ten jest zwykle zarezerwowane dla premii VPS i usług dedykowanych.

Większość klientów hostingu współdzielonego poradzi sobie z 99,9% uptime sieci, co oznacza, że witryna będzie niedostępna przez około 45 minut każdego miesiąca. Wszystko mniej niż to, co potocznie nazywa się “trzema dziewiątkami”, może być powodem do niepokoju, a konkurencyjny Plan oferujący 99,99%, a nawet 99,999%, jest dobrą okazją.

Co to jest gwarancja bezawaryjnej pracy i czy jest ona warta dodatkowych kosztów?

Czy Mogę uzyskać pomoc w uaktualnieniu do VPS lub serwera dedykowanego, gdy będę gotowy?

Oczywiście. Gospodarze cieszą się, że klienci odnoszą sukcesy i awansują po szczeblach usług. W ten sam sposób, w jaki niektórzy dostawcy usług hostingowych oferują bezpłatne transfery witryn lub migracje, aby powitać nowych klientów na wspólnych serwerach, firmy są zainteresowane pracą na mocniejszym sprzęcie.

Pomoc To zwykle tylko czat, rozmowa telefoniczna lub bilet do działu pomocy technicznej. Renomowani hosterzy pomogą Ci wybrać optymalny plan dla Twoich potrzeb hostingowych, skonfigurować wirtualny lub dedykowany serwer i rozpocząć pracę z plikami i bazami danych.

Czy zarządzany hosting jest wart dodatkowych kosztów?

Podobnie jak wiele naszych odpowiedzi na te pytania, nasza odpowiedź znajduje się w głównym nurcie Ultra-decydującego “to zależy.”A ile masz wiedzy technicznej? Jaki jest Twój budżet? Ile czasu chcesz spędzić?

Nawet jeśli masz know-how, aby pozostać na bieżąco z łatami bezpieczeństwa i aktualizacjami oprogramowania, okazuje się, że wielu doświadczonych właścicieli stron internetowych i firm wolałoby pominąć żmudną obsługę serwera na rzecz skupienia się na tworzeniu świetnych treści i produktów. Wielu hosterów ma tendencję do włączania podstawowych poziomów usług zarządzanych do planów hostingowych za darmo, podczas gdy inni oferują różne poziomy zarządzania za dodatkową opłatą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here