Termin Smarthost staje się coraz bardziej znany ze względu na stale rosnącą potrzebę. Jeśli słyszałeś o Smarthost, ale nie jesteś zbyt pewien, co robią i jak różnią się od zwykłego repeatera SMTP, jak zawsze, trafiłeś we właściwe miejsce! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jaka jest różnica między tymi dwoma i który z nich należy użyć.

smarthost

 

Smarthost

Końcowym rezultatem zarówno przekazywania SMTP, jak i Smarthost jest to, że e-mail jest przesyłany z jednego serwera na drugi. Jednak jego droga do tego serwera jest nieco inna. Zasługując na swoją nazwę, Smarthost jest wystarczająco inteligentny, aby przekazać wiadomość e-mail we właściwe miejsce. Tak więc odbywa się to za pomocą “pośrednika”, Smarthost, takiego jak SMTP2GO, jest serwerem, który znajduje się pomiędzy serwerem wychodzącym nadawcy a serwerem przychodzącym odbiorcy. Nie ma otwartego połączenia, a autoryzacja jest konieczna przed wysłaniem wiadomości e-mail, co ogólnie zapobiega nadużyciom serwera i utrzymuje te adresy IP w czystości. Ponadto Smarthost usunie wszelkie irytujące ograniczenia dotyczące wysyłania ISP, umożliwi wysyłanie wiadomości za pośrednictwem portu 25 (zablokowanego przez większość dostawców usług internetowych) i zapewni wsparcie po drodze. Jeśli regularnie wysyłasz dużą liczbę e-maili, absolutnie konieczne jest użycie Smarthost, aby zapewnić, że są one dostarczane szybko i nie trafiają na czarne listy po drodze.

Repeater SMTP

Przekazywanie SMTP ma miejsce, gdy wiadomość e-mail jest wysyłana i przekazywana bezpośrednio do serwera wiadomości przychodzących odbiorcy. Będą akceptować większość przychodzących e-maili SMTP i przekazywać większość z nich dalej. Z tego powodu standardowy Repeater SMTP jest często używany do wysyłania spamu, a z kolei niszczy reputację IP. Jeśli więc Twoja firma polega na dostarczaniu wiadomości przychodzących, warto rozważyć użycie Smarthost, takiego jak SMTP2GO.

Jeśli nie masz pewności, odwiedź nasz blog porównywania konkurencji, Aby dowiedzieć się więcej o naszej usłudze i dostępnych funkcjach. Ponadto, można spróbować SMTP2GO za darmo i tak długo, jak chcesz.

Repeater SMTP

Wychodzące Ustawienia Smarthost

Jeśli używasz dynamicznego adresu IP lub nie możesz poprawnie skonfigurować rekordów PTR, być może będziesz musiał rozważyć użycie smarthost. W takim przypadku wszystkie wychodzące wiadomości będą wysyłane do CASG mailserver, a rzeczywisty odbiorca skontaktuje się z samym CASG mailserver. Należy pamiętać, że w przypadku opcji smarthost autoryzacja użytkownika poczty e-mail musi odbywać się po twojej stronie, pod adresem IP lub za pomocą SMTP AUTH.

Serwer SMTP pośredniego węzła do przekazywania wiadomości e-mail do pośredniego serwera pocztowego. Może to ułatwić zarządzanie serwerem poczty e-mail.

Pozwala to na kierowanie wiadomości przez połączenie, które może być bardziej bezpośrednie lub mniej kosztowne niż inne trasy. Inteligentny host jest podobny do domeny routingu dla domen zdalnych. Różnica polega na tym, że po przypisaniu węzła pośredniego wszystkie wiadomości wychodzące są wysyłane na ten serwer. W przypadku korzystania z domeny trasy tylko komunikaty dla domeny zdalnej są kierowane do określonego serwera. Jeśli skonfigurowałeś węzeł pośredni, nadal możesz przypisać inną trasę do zdalnej domeny. Parametr domeny trasy zastępuje parametr inteligentnego węzła.

Możesz kierować wszystkie przychodzące / wychodzące wiadomości do zdalnych domen za pośrednictwem smarthost zamiast wysyłać je bezpośrednio do domeny, aby zmniejszyć spam e-mail z serwera pocztowego odbiorcy za pośrednictwem domyślnego portu SMTP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here